בלוג

מאתר נזילות מקצועי

כיצד נבחר חברה לאיתור נזילות?

אם אתם מחפשים חברה לאיתור נזילות, חשוב לבצע סקר מקדים, כך שתבחרו בחברה מקצועית ואמינה.
מיותר להרחיב על ההשלכות של בחירה בחברה לא מקצועית, אשר כוללות תשלום כספים רבים ללא הצדקה, איתורים שגויים, המשך הנזילות, הרס הדירה וכן הלאה.
במאמר זה השתדלנו לא להתפזר יותר מדי, בהתאם לפתגם "תפסת מרובה לא תפסת". בהתאם לכך התמקדנו ב-10 המלצות עיקריות, שלדעתנו יתנו לכם את כל הכלים הנחוצים לעשות את הבחירה הנכונה.

 

 1. מיומנות – גם אם ברשותו הציוד החדיש ביותר, ותק של עשרות שנים והתעודות היוקרתיות ביותר, אם מאתר הנזילות איננו מיומן אזי השירות שנקבל לא יהיה ברמה מקצועית גבוהה.
  לכן, הנושא הראשון שאנו ממליצים לבדוק הוא רמת המיומנות של המאתר שמולנו. את רמת המיומנות ניתן לבחון באמצעות שאלות כדוגמת מהו הותק שלו? מיהם הלקוחות להם הוא העניק שירות?

 2. ציוד – ללא ציוד מתאים גם המאתרים המנוסים ביותר יתקשו לבצע את האיתור על הצד הטוב ביותר. המכשיר החשוב ביותר בו משתמש מאתר נזילות הינו כמובן מצלמה תרמית, אך חוץ ממנה המאתר עושה שימוש במגוון מכשירים וחומרים כדוגמת בלוני לחץ, חומרי איטום, מכשירי איתור בגז ובשמע, כלי אינסטלציה ועוד.

 3. הסמכה ותעודות מתאימות – חשוב לוודא שלמאתר הנזילות הסמכות מתאימות. הסכמות מעידות על מעבר הכשרה מתאימה, כל שתקבלו שירות מקצועי.
  כמובן שההסמכה לכשעצמה לא מעידה על איכות ומקצועיות המאתר, הרי יתכן ומדובר בהסמכה ממקור לא מקצועי, וכן יתכן שהמאתר ללא מיומנויות ו/או כישורים נדרשים.

 4. סל שירותים נרחב – במקרים רבים עבודתו של המאתר לא מסתיימת באיתור נזילה. לעיתים ישנו צורך בביצוע איטום, לעיתים יש צורך בשיקום מבנה ולעיתים יש צורך בתיקון צנרת. אם החרה שמולכם מציעה מגוון רחב של שירותים, אזי עבורכם מדובר בשילוב מנצח. כך לא תצטרכו לרוץ ולתאם בין מספר רב של בעלי מקצוע, וכמובן להתמודד עם זריקת אחריות על כשלים האחד לרעהו.

 5. שירות – שירות מעולה מעיד על השקעת משאבים רבים לשם שמירה על רצון שביעות הלקוח. לכן, אם חברה משקיעה ברמת שירות גבוהה, סביר להניח שתצאו מרוצים.

 6. זמינות – לעיתים הזמנת מאתר נזילות סובלת דיחוי, לדוגמה אם הבחנתם בקילופי צבע שמתפתחים על קירות המבנה. אך במידה ומדובר בנזילה חמורה ואתם חוששים שעשוי להגרם נזק לדירה, לריהוט, לתשתית החשמל וכן הלאה… אין מנוס מלהתעקש על קבלת שירות מידי.
  בשורה התחתונה, חשוב לברר מהי רמת הזמינות של מאתר הנזילות שמולכם. ככל שרמת הזמינות גבוהה יותר, כך מדובר ביתרון ממשי על פני מאתרים אחרים.

 

 1. אזור שירות – בהמשך לנושא הזמינות, מומלץ לוודא שמאתר הנזילות נותן שירות באזור מגורכם. כך תוכלו להיות בטוחים שהוא יעמוד לשרותכם גם אם חלילה יתרחשו תקלות או נזילות עתידיות.
  כמו כן, מאתר נזילות שיגיע אליכם ממרחק עשוי לגבות מחיר גבוה בגין השירות, וזאת עקב עלויות שיגרמו לו כדוגמת בזבוז זמן נסיעה, הוצאות דלק ובלאי רכב.

 2. אחריות – בכל הקשור לאיתור נזילות אחריות היא בהחלט רכיב משמעותי בבחירת מאתר הנזילות. חברה שלוקחת על עצמה להעניק אחריות נרחבת על שירותיה מעידה למעשה על איכות השירות אותו היא מציעה, וכמובן על רמת השירות הגבוהה.
  האחריות תסב לכם שקט נפשי ללא דאגות מיותרות מחזרת הנזילה על כל המשתמע מכך.

 3. חשבונית – חשוב לוודא מראש שבעל המקצוע מתכוון להפיק חשבונית וקבלה כחוק. החשבונית תהווה אסמכתא לקבלת השירות, ותוכל לשמש אתכם במידת הצורך עבור הליכים משפטיים, התחשבנות מול ועד הבניין או כל צורך אחר.
  כמו כן, ככה תמנעו ממעבר על החוק, וכמובן תדאגו לרפד את קופת המדינה 😊

 4. מחיר – כמובן שאחד הפקטורים המשמעותיים ביותר בבחירת בעל מקצוע הוא המחיר. כמו שברור לכולנו, אין סיבה לשלם מחיר מופקע שחורג מטווח המחירים הממוצע בשוק.
  אך בואו ונוסיף לכם נקודת ראייה שונה, שלדעתנו חשוב מאוד לתת עליה את הדעת.
  אנו ממליצים להימנע משירותיו של מאתר נזילות שמציע מחיר נמוך משמעותית מהמחיר הממוצע בשוק. המחיר הממוצע משקף עלויות כדוגמת דלק, פחת, הוצאות קבועות וכמובן רווח סביר. לבעל מקצוע כזה או אחר אין אפשרות להציע מחיר נמוך משמעותית מהמחיר הממוצע, הרי כוחות השוק והתחרות דוחפים את המחיר מטה. אם כך, כיצד יתכן שקיימים בעלי מקצוע שמציעים מחירי רצפה? תשאלו את עצמכם האם הם מציעים מחיר סופי או שמא מדובר בניסיון לנפח את המחיר תוך כדי עבודה? האם הם מתכוונים להמשיך ולתת שירות ואחריות בגין השירות, או שלאחר התשלום יעלמו כאילו בלעה אותם האדמה?

לסיכום, אם יש לכם צורך במאתר נזילות (או כל בעל מקצוע אחר), אל תתעצלו או תתפשרו, בצעו מעט בדיקות מקדימות והניחו את דעתכם שעומד מולכם מאתר מקצועי ומיומן.
תאמינו לנו, אתם לא רוצים להזמין שירות איתור נזילות מחברה רשלנית, כזו שתגרום לכם להרס רב בדירה.

דילוג לתוכן