בלוג

איתור נזילה במצלמה תרמית3

איתור נזילות במצלמה טרמית – כל מה שחשוב לדעת

איתור נזילות במצלמה טרמית מהווה את הכלי העיקרי של מאתר נזילות. היא מאפשרת לאתר נזילה במהירות וביעילות ללא גרימת הרס מיותר למבנה.
בעבר אם היה צורך באיתור נזילה המאתר היה מעריך ומנחש היכן נמצאת הנזילה, שובר את הקיר או הריצוף מתוך תקווה ששם נמצאת הנזילה. כמו שאתם מבינים, במקרים רבים עד איתור הנזילה חצי מהדירה כבר הייתה שבורה…
המצלמה התרמית מאפשרת למאתר לקבל תמונה שמתבססת על בסיס הפרשי טמפרטורות, ועל ידי כך לאתר את המיקום המדויק של הנזילה.

Steroids used in Covid treatmet leading to fungal infections in few patients buying illegal steroids online nigeria pharma expo begins on august 28 in lagosאיתור נזילה במצלמה תרמית

כיצד המצלמה התרמית פועלת?

המצלמה התרמית מציגה תמונה אשר מבוססת על הבדלי טמפרטורות, כך שלמעשה טמפרטורה שונה משתקפת בצבע שונה.
הצבעים אדום, צהוב וכתום מסמנים טמפרטורה גבוהה, והצבעים כחול, ירוק וסגול מסמנים טמפרטורה נמוכה.
מאתר הנזילות ידע לקרוא את תמונת הצבעים שמולו, ולאבחן בעזרתה את מצב הצנרת.

המצלמה התרמית משמשת לאיתור נזילות במגוון רחב של משטחים ומוקדים, ניתן לאתר באמצעותה נזילות שמסתתרות מאחרי קיר, רצפה, תיקרה או כל משטח אחר.

איתור נזילות במצלמה טרמית – יתרונות

מצלמה תרמית נותנת יתרון עצום למאתר בזכות כך שהיא מאפשרת להבחין בכשלים בצנרת ללא צורך בחשיפת הצנרת.
מאתר נזילות שאיננו משתמש במצלמה תרמית יצטרך לחשוף פיזית כל מוקד בו קיים חשש לנזילה. המשמעות היא הרס ריצוף וקירות, לעיתים עקב טעויות בהערכת המאתר.
בזכות יתרונות המצלמה התרמית, נעשה בה שימוש חוצה מגזרים. מאתרי נזילות ישתמשו בה לא רק עבור איתור נזילות בחצר בית פרטי, אלא גם באיתור נזילה במוסדות ציבורים, מפעלים תעשייתיים, מבנים מסחריים ועוד.
לכן למעשה המצלמה התרמית עשויה לחסוך הרס רב, לקצר את זמן העבודה ולהפחית את עלויות התיקון הנדרשות.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות – פרמטרים טכניים:

המצלמה התרמית הינה מכשיר חדשני ומתקדם, ישנם לא מעט פרמטרים אשר מבדילים בין מצלמה למצלמה. במאמר זה ריכזנו את הפרמטרים העיקריים:

 • מסך – 2 הפרמטרים העיקריים אשר מבדילים הין המסכים הן גודל ואיכות, הגודל הממוצע בד"כ נע בטווח 2"-4" כאשר ככל שהמסך גדול יותר התמונה ברורה יותר ושטח הכיסוי גדול יותר, אך מנגד משקל המצלמה יהיה גבוה יותר והעבודה עם המצלמה תהיה מסורבלת יותר. הרזולוציה עשויה להיות 640*480, 320*240, 384*288 וכן הלאה.
 • רמת רגישות תרמית – טווח הרגישות הממוצע הינו בין °03-°0.08, כאשר ככל שהרגישות נמוכה יותר כך ביצועי המצלמה טובים יותר. משמעות רגישות נמוכה היא סיכוי גבוה יותר לאבחן נזילות קלות, וכן זיהוי מהיר יותר של נזילות קשות.
 • הפקת דו"חות – במצלמות החדישות קיימת תוכנת ניתוח והפקת דו"ח איתור נזילות, המשמעות היא נוחות ויעילות רבה עבור מאתר הנזילה.
 • קישוריות – למצלמות המודרניות קיימת רמת קישוריות גבוהה, שכוללת בין השאר תקשורת Wireless & Bluetooth.
 • טווח טמפרטורה – ככל שטווח הטמפרטורה יותר רחב, כך נוכל לעלות גם על נזילות קלות. הטווח בממוצע בד"כ עומד על 20ºC ~ 1500ºC-.
 • זמן תגובה – ככל שלמצלמה התרמית זמן תגובה קצר יותר, כך היא תהיה יעילה יותר ונוחה יותר לעבודה. לעיתים מאתרי נזילות ללא ניסיון מספיק יפספסו נזילה עקב זמן תגובה איטי מדי.
 • הקלטה קולית – פיצ'ר שנוסף בשנים האחרונות, ומטרתו להקל על מאתר הנזילות להסביר על ממצאי האיתור. מדובר באמצעי שימושי ויעיל.
 • פוקוס – בחלק מהמצלמות התרמיות הפוקוס אוטומטי, ובחלקן הפוקוס ידני.
 • יעוד המצלמה – התחום המוכר ביותר בו נעשה שימוש במצלמה תרמית הוא כמובן איתור נזילות, אך השימוש בהן נרחב הרבה יותר. ישנן מצלמות שמיועדות למיפוי תשתיות, לתשתיות חשמל, לצרכים ביטחוניים ועוד. אומנם עקרון הפעולה של 2 סוגי המצלמות זהה, אך קיימים מספר הבדלים בין סוגי המצלמות וזאת בהתאם ליעוד שלהם ולצרכים השונים הנגזרים בהתאם לכך.
 • יצרן – בין היצרנים המובילים ניתן למצוא: FLIR, FLUKE, TROTEC, BOSCH, Milwaukee ועוד
 • פרמטרים נוספים – כמובן שישנם פרמטרים רבים נוספים אשר מבדילים בין מצלמה למצלמה, ביניהם ניתן למנות: משקל, זיכרון פנימי, קיבולת סוללה, אחריות.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

אם שעון המים מסתובב, אם הקירות מתקלפים, אם קיימת רטיבות בקירות הדירה ואתם חוששים לקיום נזילה סמויה, דעו שחברה מיומנת ומקצועית לאיתור נזילות תאתר את הנזילה במהירות.

אנו בדניאל איתור נזילות מציעים שירות איתור נזילות במצלמה טרמית מתקדמת ומגוון בדיקות נוספות, במחירים המשתלמים ביותר!
אנו נשים קץ לנזילות, ונפתור את הבעיות בצנרת באופן מקצועי ויסודי, עם מינימום נזקים לדירתכם.
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר מפתיעה במיוחד.

עמודים נוספים בבלוג שלנו: על פי מה נקבעת עלות איתור נזילה , טיפים לחסכון בעלות שרותי איתור נזילות , דו”ח איתור נזילות

דילוג לתוכן