בלוג

איתור נזילות בהרצליה

איתור נזילות

אחת התקלות היותר מסובכות בהיבט של האבחון והפתרון במרחב הביתי הוא איתור נזילות. המים הם בלתי צפויים והם יכולים להיכנס ממקום אחד ולהופיע על הקירות והתקרה במקום שבכלל לא ציפינו לראות אותם. הם יכולים למשל להיכנס מהחלק התחתון של הרצפה בבית צמוד קרקע ודווקא לטפס במעלה הקיר (עלייה קפילארית), ובעוד שאנחנו נחשוב שהנזילה מגיעה מהתקרה או מהצינור שבקיר היא בכלל מגיעה מהרצפה. זו הסיבה שאיתור נזילות נחשב למורכב ומסובך מאוד. המזל הוא שכיום הודות לטכנולוגיה ישנם הרבה מאוד אמצעים לאיתור נזילות וכל שעלינו לעשות במקרה של נזילה, הוא לשכור את שירותיה של חברה שמתמחה באיתור נזילות. לפני שאנו בוחרים חברה כזו, חשוב מאוד לוודא כי יש לה את כל הציוד הדרוש בכדי לאתר את הנזילה ממנה אתם סובלים.

נזילות בקירות או בתקרה


נזילות רבות במרחב הביתי נגרמות כתוצאה מאיטום לקוי, כלומר איטום שבוצע לא טוב או בלאי טבעי של האיטום הקיים לאחר מספר שנים בהן לא חידשנו את האיטום של הקירות החיצוניים של הבית שלנו. כתוצאה מכך, חודרים מי גשמים או מי ניקוז לקירות או לתקרה של הבית שלנו וכך נוצרות רטיבויות בקירות שמתפשטות לקירות אחרים ויוצרות מפגע קוסמטי ותברואתי. ישנם מקרים בהם קל להבחין מהיכן נוצרת הרטיבות אך לעתים זה לא כל כך פשוט וצריך להסתכל באמצעים מתקדמים כמו מצלמות טרמיות, למשל, לקביעת המיקום המדוייק של כניסת המים. שימוש נוסף למצלמות שכאלה הוא כאשר יש לנו רטיבות בקיר פנימי ואנו לא בטוחים כתוצאה ממה היא נוצרת, שכן היא יכולה להיווצר כתוצאה מחדירת מים או כתוצאה מצינור שבו יש נזילה והוא נמצא בתוך הקיר. חשוב להבהיר שאם אתם רואים כתם רטיבות בקיר, ממש לא בטוח שהנזילה מסתתרת מאחריו. המים זורמים ומתפשטים ובהחלט יכולים ליצור נזקים נרחבים בדירה.

נזילות מצינור ביוב


לעיתים אנו חווים נזילה מצינור ביוב ואנו צריכים לאתר את המיקום המדוייק של הנזילה, דבר שלא תמיד פשוט לביצוע. על מנת לעשות זאת בצורה מדוייקת נוכל להשתמש במצלמת ביוב שסוקרת את כל קו הביוב, באמצעות צילום וכך נוכל לבחון את דפנות צינור הביוב ולקבוע בצורה מדוייקת מהו מיקום הנזילה.
נדגיש שקיימת חשיבות רבה למקצועיות צוות הצילום, אשר ישתמש בידע שלנו הן לביצוע הצילום עצמו והן עבור אבחון ממצאי הצילום.

על מנת לקבל תמונה איכותית ותוצאה של צילום שתאפשר לנו לקבוע מאיפה בדיוק מגיעה הנזילה, יהיה עלינו ברוב המקרים לבצע שטיפה של הצנרת ולהסיר ממנה גם לכלוך וגם כל מיני סתימות קטנות ודברים שעלולים להפריע לצילום, כמו שורשים שחדרו לצינור הביוב, מגבונים לחים שהצטברו בצינור וכדומה.

אנחנו בדניאל איתור נזילות ושיקום מבנים מתמחים בכל סוגי איתור הנזילות שקיימות במרחב הביתי. גם כאשר המלאכה לא פשוטה וקשה לקבוע מהיכן בדיוק מגיעה הנזילה או הרטיבות אנו משתמשים גם בנסיון הרב שצברנו במהלך השנים ועבודתנו בתחום וגם בכלים המקצועיים והמתקדמים שבאמתחתנו על מנת לאתר את הנזילה. לאתר איתור הנזילה אנו נשמח לסייע לכם בתהליך של תיקון הנזילה במהירות האפשרית על מנת שלא יווצר נזק נוסף לבית שלכם וגם שלא יווצר נזק לשכנים שגרים מתחתיכם.

דילוג לתוכן