בלוג

בדיקת רטיבות

כל מה שרציתם לדעת על ביצוע בדיקת רטיבות

אין בכלל ספק שאחד המטרדים היותר בעייתיים במרחב הביתי הוא הופעה של רטיבות כתוצאה מנזילה או דליפה כלשהי. הרטיבות יכולה להופיע כתוצאה מאיטום לקוי של הקירות החיצוניים של הבית וחדירה של מי גשמים או מי ניקוז של המבנה, אך היא יכולה להגיע גם בקירות הפנימיים של הבית כתוצאה מנזילות בצנרת או בכל אלמנט אחר בבית כמו ברז. 

מעבר לכך, אנו יכולים למצוא גם רטיבות בקירות המשיקים לחדר האמבטיה כאשר האיטום של הקרמיקה או אלמנטים אחרים באמבטיה עצמה לא נעשה בצורה איכותית. הרטיבות קודם כל גורמת לאי נעימות בבית בהיבט העיצובי שכן הקיר מקבל רטיבות שמתפשטת לכל לאזורים אחרים בקיר, דבר שהורס את הצבע כמובן ואת הניראות של הבית. מעבר לפגיעה בעיצוב של הבית יש כאן גם בעיה תברואתית, שכן הרטיבות מגדלת עובש ופטריות שאותם בסופו של דבר בני הבית נושמים והיא עלולה להזיק לבריאות שלנו.

מדוע יש לבצע בדיקת רטיבות?

בדיקת רטיבות היא ברוב המקרים חיונית מאוד בשביל שנוכל לטפל בבעיה. בהרבה מאוד מקרים אנו רואים אינסטלטורים או קבלנים מנסים לטפל בבעיית הרטיבות בדרך הקלה, כמו למשל למלא רובה בין אריחי הקרמיקה של האמבטיה במידה והרטיבות היא בקיר שמשיק לאמבטיה, אך לאו דווקא כאן נמצאת הבעיה, שכן ייתכן ויש דליפה קטנה באחד הצינורות והרובה כלל לא יפתור את הבעיה.

לכן, יש לבצע בדיקה מסודרת של מהו המקור של הרטיבות בשביל שנוכל לטפל בו בצורה נכונה ואיכותית ובמידה והקבלן או האינסטלטור לא מבצע אותה כדאי שאתם תדרשו ממנו לבצע אותה. את בדיקת הרטיבות על קירות ניתן לבצע בקלות באמצעות מצלמה טרמית שנותנת לנו תמונה של מה שמתרחש בתוך הקיר ונסתר מעינינו בעזרת שיקוף של הפרשי הטמפרטורה בתוך הקיר וכך נוכל לדעת מהיכן דולפים המים.

כיצד נבחר איש מקצוע לביצוע הבדיקה?

על מנת לבחור איש מקצוע לביצוע בדיקת רטיבות, יש קודם כל לבחון את הנסיון של איש המקצוע בו אתם רוצים לבחור, שכן הנסיון הוא קריטי לאיתור הנזילה עצמה. מעבר לניסיון של בעל המקצוע אותו אתם בוחרים, שימו לב שיש לו את הציוד המתאים לביצוע העבודה. הסיבה לכך היא משום שלא לכל אינסטלטור לדוגמא יש מצלמה טרמית לאיתור נזילות ולכן ייתכן שתצטרכו להזמין איש מקצוע ייעודי לאיתור נזילות עם ציוד מתאים שהוא כלל אינו אינסטלטור, דבר שהוא בהחלט לגיטימי בהנחה ולאותו בעל מקצוע יש את ההכשרה והנסיון הדרוש.

אנחנו בקבוצת דניאל איתור נזילות מים ושיקום מבנים מתמחים בכל נושא איתור הנזילות על קירות מבנים. יש לנו את כלל הציוד הדרוש בכדי לקבוע מהו המקור של הנזילה וכמו כן אנו נשמח גם לתת לכם את הייעוץ הדרוש כיצד נכון לפתור את הבעיה של הרטיבות ממנה אתם סובלים.

דילוג לתוכן