בלוג

תיקון צנרת ללא הרס - שיטת אל הרס

תיקון צנרת ללא הרס

לעיתים רבות, בעיקר בבניינים ישנים אך גם בבניינים חדשים יחסית, ישנה קריסה של מערכת צנרת הביוב או כשלים כדוגמת שברים או סדקים בצנרת. כאשר ברוב המקרים הכשל הוא כתוצאה מעייפות החומר. צנרת שפעלה הרבה מאוד שנים, ללא כל פעולות תחזוקה אשר נועדו לשימור הצנרת והארכת אורך חייה, עתידה לקרוס בשלב כזה או אחר כאשר בין התקלות הנפוצות הן סתימות חוזרות ונשנות אך בעיקר פיצוצים ונזילות בצנרת.

הדבר יכול להיגרם ממגוון רב של סיבות כמו למשל: חדירה של שורשים אל הצנרת, חורים בצנרת כתוצאה מעייפות החומר, תזוזות קרקע, שימוש וברכיבים לא איכותיים, התקנה לא מקצועית ועוד. כאשר יש לבצע תיקון של הצנרת הדבר גורר הרבה מאוד בלאגן היות וצריך לחפור באיזור שבו נתגלתה התקלה אל מעמקי האדמה, דבר שגורם לחוסר נוחות רב לתושבי הרחוב והשכונה בה אנו גרים שכן לעיתים הרבה מלווה בסגירת המדרכה, סגירת כבישים למשך זמן רב וכדומה. ועוד לא התחלנו לדבר על העלויות הגבוהות שכרוכות בשיטה זו….

כיום יש שיטה של תיקון צנרת ללא הרס כלל שנקראת שיטת אל הרס, שכוללת מספר אמצעי תיקון כדוגמת שרוול צנרת ופאצ' לצנרת. שיטה יעילה, חסכונית וזריזה.

מהי שיטת תיקון צנרת ללא הרס וכיצד מתקנים את הצנרת בשיטה זו?

מקור השם "תיקון אל הרס" הוא למעשה תיקון של הצנרת התקולה ללא הרס של הסביבה באיזור התקלה. כלומר- ללא הצורך בחפירות, מאסיביות, הרס של מדרכה והרס של כבישים. הדבר לא רק מאפשר למנוע הריסה ותיקון באזור, אלא חוסך לנו זמן יקר והופך את התיקון להרבה פחות מורכב ויעיל.
כמו כן, מדובר בתהליך נקי וידידותי לסביבה שחוסך את הצורך ביצירת הרס ופסולת שתזהם את הסביבה.

אז איך זה עובד?

באמצעות טכנולוגיה מיוחדת מוחדר שרוול פנימי אל תוך הצנרת. את השרוול ממקמים באיזור בו נמצאת התקלה בצנרת, כך שלמעשה השרוול מוצמד אל הדופן הפנימית של הצנרת. הדבר למעשה יוצר לנו תיקון פנימי איכותי ועמיד בתוך הצנרת שמאפשר מעתה זרימה תקינה של מי הביוב. השרוול מתגבר על האיזור התקול בצנרת בו יש סדק או חור על ידי היצמדות לדפנות הפנימיות של הצינור ביוב.
נדגיש ששיטת שרוול צנרת עומדת בתקנים המחמירים ביותר בזכות היעילות והאפקטיביות הרבה שלה.

לפני שאנו נבצע את התיקון בשיטה זו נצטרך לעשות שני דברים חשובים, כאשר הראשון הוא צילום פנימי של הצנרת בכדי לוודא מהו המיקום המדוייק בו נרצה למקם את השרוול ולראות שלא קיימים עוד מקומות בהם יש כשל.

דבר נוסף שחשוב מאוד לעשות לפני התיקון אל הרס באמצעות השרוול הוא שטיפה של הצנרת ביוב בכדי ליצור סביבה אופטימלית לתיקון באמצעות השרוול. ללא השטיפה לא ניתן יהיה להצמיד את השרוול לדופן הפנימית של צינור הביוב שכן כל מיני דברים עלולים להפריע לו כמו סתימות קטנות, חדירת שורשים וכדומה, דבר שעלול להפוך את התיקון ללא אפקטיבי.

דניאל איתור נזילות ושיקום מבנים מתמחים בתיקון צנרות ביוב בשיטת אל הרס ונשמח לבחון אם הצנרת שלכם, אם גם היא מתאימה לתיקון בשיטה זו על מנת שנוכל לחסוך מכם כאב ראש מיותר של הריסות הסביבה הקרובה לביתכם. בעזרת הנסיון הרב שצברנו במרוצת השנים אנו נשמח לטפל בתקלת הביוב בבית שלכם בצורה מהירה, במקצועיות חסרת פשרות ואמינות.

דילוג לתוכן