בלוג

איתור נזילות מים באשדוד

איתור נזילות מים

עד העבר הלא רחוק איתור נזילות מים הייתה מלאכה שאינסטלטורים רבים ניסו להימנע ממנה מפני שהיא הייתה מאוד קשה, דרשה ציוד יקר ולקחה זמן רב. הופעה של רטיבות בקיר במקום אחד לאו דווקא מעידה על רטיבות באותו מקום, ולכן אינסטלטורים רבים התחילו לנחש מהיכן בדיוק מגיעה הנזילה. כמו שאתם מבינים הניחושים האלו עלו ביוקר לבעלי הדירות, מאחר שהאינסטלטורים שברו קירות ומרצפות במקומות רבים בבית.

למעשה, ברוב המקרים האינסטלטורים לא הצליחו לנחש בניסיון הראשון מהיכן בדיוק מגיעה הנזילה, ובסופו של התהליך מצאנו את עצמנו עם קיר מחורר במספר נקודות שונות. אל תשכחו שלאחר איתור הנזילה, גם צריך לשבור את הקיר ולחשוף את מוקד הנזילה, ולאחר מכן גם לתקן את הקיר ולהחזירו למצב המקורי.

לכן, הבינו בעולם האינסטלציה שיש צורך בבעלי מקצוע מנוסים ומיומנים שמתמחים באיתור נזילות מים, ואשר מצוידים בציוד מתאים לאיתור נזילות מים. כל זאת כמובן מבלי לקדוח חורים בקיר במספר נקודות על מנת לאתר את הנזילה, אלא באמצעות חשיפה מדוייקת של מוקד הנזילה, לדוגמה ע"י קידוח של חור אחד ויחיד במקום בו קיימת הנזילה. כתוצאה מכך, ומהתפתחות הטכנולוגיה כמובן, כיום ישנם כלים רבים המשמשים לאיתור נזילות מים בשיטות אל הרס.

כיצד נאתר נזילה בשיטת אל הרס?

אז כפי שציינו, ישנם אמצעים רבים המשמשים כיום את אנשי המקצוע בכדי לקבוע את המיקום המדויק של הנזילות, כאשר האמצעי הנפוץ ביותר הוא מצלמה תרמית. המצלמה התרמית מראה על גבי מסך מיוחד את הקיר עם חלוקה לצבעים, כאשר הצבעים השונים מביעים את הפרשי הטמפרטורות וכך ניתן לקבוע בצורה קלה, יעילה ומדויקת את המיקום המדויק של הנזילה בקיר. כך נוכל לחשוף את מוקד הנזילה במדויק ללא צורף בהרס הקיר, הריצוף או כל דבר אחר.
בין אמצעי התיקון בשיטות אל הרס ניתן לציין את שיטת שרוול צנרת, אשר משמשת לתיקון פיצוץ צנרת ע"י החדרת שרוול מיוחד לצנרת. התוצאה הינה צנרת מחודשת ותקינה ללא הרס מיותר של קירות ומרצפות.

איתור נזילה בגז

אמצעי נוסף בו נעשה שימוש הוא איתור נזילות באמצעות גז המוחדר לצנרת. אם נשתמש בשיטה זו ראשית עלינו לרוקן את המים בצנרת אך קודם לכן- לסגור את ברז המים הראשי. לאחר מכן יחדיר מאתר הנזילות את הגז אל תוך הצנרת, כאשר חשוב לציין כי כמובן מדובר בגז שאינו מזיק או מסוכן לבני אדם. לאחר החדרת הגז, יעקוב האינסטלטור או מאתר הנזילות אחרי תוואי הצנרת עם מכשיר מיוחד שתפקידו לאתר גז. במידה והמכשיר איתר גז היוצא מן הצנרת, הרי זהו סימן שמדובר באזור בו קיימת נזילה ואנו נדע היכן בדיוק עלינו לקדוח או לחפור בכדי לתקן את הנזילה.

איתור נזילות באמצעות גלי קול

ישנה שיטה נוספת באמצעותה ניתן לאתר נזילות, כאשר שיטה זו מתבססת על גלי קול. איתור נזילות באמצעות גלי קול נעשה תוך שימוש במכשיר שפועל באופן דומה לסטטוסקופ של רופא. מאתר הנזילות משתמש במכשיר מתקדם שרגיש לתנודות קול אשר מושפעות מהסאונד שנוצר מנזילת המים. כאשר קיימת נזילת מים, המכשיר יזהה את גלי הקול ויצביע על קיום הנזילה. בשיטה זו נשתמש בתוואי צינור גדול שנמצא עמוק בבטן האדמה יחסית כמו צינור בחצר או בגינה.

הצוות של דניאל איתור נזילות ושיקום מבנים מתמחים באיתור נזילות בכל השיטות ובעזרת כל האמצעים עליהם הסברנו לכם. המומחים שלנו יגיעו אליכם ויבחנו את השטח ולפי האבחנה ישתמשו בשיטה הטובה ביותר לאיתור הנזילה. חשוב מאוד להשתמש בשירותים לאיתור נזילות ממומחים בלבד ולא בבעלי מקצוע ללא ניסיון, שכן המלאכה הזו נחשבת לעדינה מאוד ויש לעשות אותה בצורה מקצועית. כמו שהבנתם אינסטלטור או מאתר נזילות מקצועי לא רק שישאיר אתכם עם נזילה, אלא אף עשוי לגרום לנזקים כבדים לדירה.

לכן, אם יש נזילה לא מבזבזים זמן, מתקשרים מיד לדניאל איתור נזילות לקבלת שירות איתור נזילות מקצועי ממאתרים מיומנים ומנוסים.

דילוג לתוכן