בלוג

מתי זה הזמן להזמין מאתר נזילות?

מתי זה הזמן להזמין מאתר נזילות

איך תדעו שצריך להזמין מאתר נזילות?

נזילת מים המופיעה בסביבת המגורים מחייבת אתכם לפעול באופן מיידי לאיתור מקורה ולתיקון הבעיה אשר הובילה להיווצרותה, וזאת לנוכח הנזקים הבלתי הפיכים העלולים להיווצר בתשתיות המבנה ויסודותיו לאורך זמן. נזילות מים עלולות להיווצר משתי סיבות מרכזיות: הראשונה כוללת בתוכה את כל סוגי הבעיות או הכשלים בתשתיות האיטום, והשנייה כוללת בתוכה את כל סוגי הנזקים האפשריים בצנרת המים הביתית העלולים להיווצר גם על רקע תכנון לקוי וגם על רקע בלאי מתמשך בצנרת. כך או אחרת, תדרשו לשירותיו של מאתר נזילות העוסק ומתמחה באיתור הסיבה אשר הובילה לנזילות מים בסביבת המגורים ובמקביל לתיקון ושיקום הצנרת ו/או תשתיות האיטום.

אם כך, באיזה מקרים חשוב ומומלץ להסתייע בשירותיו של מאתר נזילות? 

כפי שציינו לעיל, כל הופעת נזילה של מים בשטח הבית או הדירה, מחייבת אתכם לפעול באופן מיידי לאיתור ותיקון מקור הבעיה, כאשר בחלק מהמקרים נזילת המים היא גלויה לעין (טפטוף מים) ובחלק מהמקרים מדובר בנזילה סמויה מהעין הבא לידי ביטוי בהופעת סימנים שונים המעידים על קיומה וביניהם: כתמי רטיבות, סימני עובש ופטרת על גבי קירות הבית. ברוב המקרים, המצב ההתחלתי של הופעת סימנים המעידים על נזילה קיימת בשטח הבית הוא קילוף של צבע הקירות, ולכן בכל פעם שאתם מבחינים בקילוף צבע באחד מקירות הבית זה הזמן לזמן לביתכם מאתר נזילות מקצועי שיידע לאתר את מקור הנזילה ולפתור את הבעיה בהתאם. 

במקרים מסוימים, נזילת המים מגיעה בצורת טפטוף מים ממקור לא מזוהה בסביבת המגורים ובמקרים אלו חשוב ומומלץ לזמן את מאתר הנזילות לביתכם על מנת לזהות באופן המדויק ביותר את מקור הנזילה. 

מצבים נוספים בהם קיים הכרח להסתייע בשירותיו של מאתר נזילות

נזילות מים מהוות את אחד מסוגי ליקוי הבנייה הנפוצים ביותר בישראל, ולכן, קיימת חשיבות רבה בבדיקה מקדימה של תשתיות הבידוד, האיטום והצנרת בשטח דירת מגורים / בית מגורים לפני מועד אכלוסו. בדיקה זו, במידה ויתגלו בה ליקויי תשתיות או צנרת, תאפשר לכם להטיל את האחריות לתיקון הנדרש על הקבלן המבצע וזאת במסגרת מה שמכונה "תקופת הבדק" הנלווה לכל הסכם מכר בענף הנדל"ן. 

בנוסף, מומלץ לבצע בדיקה לאיתור נזילות גם במקרים בהם אתם מצויים במשא ומתן מתקדם לרכישת נכס למגורים יד שנייה. במצבים אלו, גילוי מוקדם של בעיות היכולות להעיד על קיומן של נזילות גלויות מהעין, יאפשר לכם לבחון את כדאיות העסקה ואף לנהל משא ומתן להורדת שווי הנכס בהתאם לעלויות הנדרשות לצרכי טיפול ותיקון הבעיה אשר גורמת להימצאות נזילות מים גלויות או סמויות. 

נדרשים לשירותי מאתר נזילות? אצלנו בחברת דניאל – איתור נזילות ושיקום מבנים, תוכלו להסתייע בשירותי איתור נזילות המיושמים באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם המאפשר איתור נזילות ותיקון צנרת ללא הרס ולא צורך בשבירת קירות, הרמת מרצפות, פירוק חרסינות וכדומה.

דילוג לתוכן